Analiza Wewnętrznych Grafików Czasu Pracy w Oparciu o Kodeks Pracy oraz Wyroki Sądu Najwyższgo - Szkolenie
Szczegółowe informacjeTrwający od kilkunastu lat proces tworzenia konkurencyjnego rynku pracy w Polsce przyczynił się do powstania rozbudowanych i stale zmieniających się regulacji w tym zakresie. Jego podstawą prawną jest Kodeks pracy oraz rozporządzenia wykonawcze Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Każdy kolejny rok przynosi nowe rozwiązania prawne – od 1 stycznia 2011 r. weszłai w życie ustawa o zmianie ustawy — Kodeks pracy, rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Śledzenie tych zmian wymaga systematycznego i stałego pogłębiania wiedzy w tym zakresie.
Dlatego mamy przyjemność zaprosić Państwa na szkolenie pt: Analiza wewnętrznych grafików czasu pracy w oparciu o Kodeks Pracy oraz wyroki Sądu Najwyższgo – Z UWZGLĘDNIENIEM OSTATNICH ZMIAN Powyższa tematyka będzie przedstawiona na konkretnych przykładach
w oparciu o konkretne podstawy prawne i na bazie aktualnego orzecznictwa Sądu Najwyższego i ugruntowanej praktyki.
Na szkoleniu odpowiemy na pytania:
Jakie konsekwencje i problemy mogą się pojawić w związku z wprowadzonymi zmianami?
Jak prawidłowo tworzyć harmonogramy czasu pracy w oparciu o nowe przepisy?
Jak obliczać wymiar czasu pracy w różnych okresach rozliczeniowych po zmianach w 2011r.?
Jaki wpływ na wymiar czasu pracy mają święta – po zmianach w 2011 r.?
Jak planować dni wolne, ustalać godziny nadliczbowe w różnych systemach czasu pracy?
Co się zmieniło w planowaniu dnia wolnego wynikającego z zasady przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy po 1 stycznia 2011 r.?
Powyższe szkolenie przeznaczone jest dla: pracowników kadr i płac, kadry zarządzającej, kierowników jednostek organizacyjnych, dyrektorów regionalnych.
Wykładowca: Sędzia orzekający jako jedyny sędzia w dwóch wydziałach: Wydziale V Gospodarczym oraz Wydziale IV Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Absolwent Wydziału Prawa na Uniwersytecie Gdańskim, a także studiów podyplomowych z zakresu Stosowania Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Strasburgu, Prawa Europejskiego, Prawa Cywilnego w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, Ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz szeregu szkoleń z zakresu m. in. mobbingu, praw człowieka, prawa wspólnotowego, prawa pracy. Doświadczenie zawodowe: obecnie orzekanie w sprawach z zakresu prawa pracy i gospodarczego, asystent na wydziale prawa i administracji UG z prawa gospodarczego 1999- 2001, wykłady z prawa pracy dla wielu przedsiębiorstw, kierownik oraz wykładowca studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Biznesu w Gorzowie Wlkp., wykłady z prawa pracy z elementami ekonomii dla Stowarzyszenia Księgowych w Gorzowie Wlkp., wykłady dla kadry zarządzającej oraz profesorów i doktorów z zakresu bhp Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp., wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp. na studiach dziennych i zaocznych, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, zajęcia z zakresu prawa pracy z sędziami sądów powszechnych, wykłady dla radców Prawnych na rzecz Okręgowej Izby Radców Prawnych w Zielonej Górze z dziedziny prawa gospodarczego oraz dla Okręgowych Rad Adwokackich z prawa pracy.